Officiellt namn: Eskilstuna kommun Postadress: Stadshuset Ort: Eskilstuna Postnummer: SE-631 86 Land: Sverige Att: Emma Larsson E-post:emma.larsson120@eskilstuna.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kemiskt tekniskt, städ och hygien.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Eskilstuna.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av produkter inom områdena Kemiskt tekniskt, Städmaterial och Hygienartiklar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39830000 Rengöringsmedel, 19520000 Plastprodukter, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39831000 Tvättmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel, 39831600 Toalettrengöringsmedel, 39832000 Diskmedel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.