Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NEW Complementary equipment for LTU DEPICT lab and Human health and activity lab
Referensnummer: LTU-1071-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement is intented for complementary equipment in LTU's two existing laboratories, the DEPICT lab and The Human Health and Activity lab (H2Al). The procurement is separated into two sub-divisions and contains the following product categories:
Part A
— Eye tracking
Part B
— EEG
— GSR/EMG
— Consumables
Tenders can be submitted for one or two sub-areas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen