138283-2023 - ResultatSverige-Solna: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING EGENDOMS-, AVBROTTS-, MER- OCH EXTRAKOSTNADSFÖRSÄKRINGAR
Referensnummer: NE2022-190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av egendoms-, avbrotts-, mer- och extrakostnadsförsäkringar för Norrenergi AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen