138286-2023 - ÄndringSverige-Sandviken: Köttvaror
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Grossist
Referensnummer: IKS2023/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15130000 Köttvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandvikens kommun upphandlar grossist av livsmedel. Upphandlingen är indelad i två delområden, Sandvikens kommun och Hofors/Ockelbo kommuner. I sortimentet ingår kolonialvaror, frysta varor etc.