138309-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Nöd- och säkerhetsutrustning – Dyk- och ytlivräddningsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDyk- och ytlivräddningsutrustning
BeskrivningUpphandlingen avser Räddningstjänsten Storgöteborgs behov av dyk- och ytlivräddningsutrustning inklusive service och reparation. Upphandlingen avser ramavtal och avrop kommer att göras löpande under avtalsperioden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80520:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37412200 Dyk- och snorkelutrustning, 37412230 Dykregulatorer, 37412240 Dykinstrument eller tillbehör, 37412241 Andningsapparater för dykare, 37412242 Dykutrustning, 37412243 Dykdräkter, 39525300 Flytvästar