See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster för OVK besiktning av offentliga lokaler
Beskrivning: Beställaren avser att teckna ramavtal med tre (3) leverantörer för konsulttjänster OVK (funktionskontroll av ventilationssystem) av offentliga lokaler. Besiktningsprotokoll skall lämnas till beställaren samt till byggnadsnämnden. Förkommande arbeten utförs i lokaler hos Eskilstuna Kommunfastigheter AB, i kommunala fastigheter (kontor, skola, förskola, gruppboenden, idrottsanläggningar mm), i industrifastigheter samt i kontors- och verksamhetslokaler hos övriga kommunala bolag.
Föregående meddelande: 350401-2023
Intern identifierare: 23/22
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000