138322-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Andra samhälleliga och personliga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avspärrningstjänster
Referensnummer: A476.604/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtalet omfattar hyra, transport, uppställning och nedmontering av avspärrningsutrustning med tillhörande kringutrustning för till anvisad plats avgränsning av särskilda områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32343200 Megafoner, 34992200 Vägskyltar, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35200000 Polisutrustning, 35260000 Polisskyltar, 39522530 Tält, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 44411800 Urinoarer, 44611500 Vattentankar, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen