138331-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten – Hudiksvalls kommun - Hyresmaskiner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHudiksvalls kommun - Hyresmaskiner
BeskrivningHudiksvalls kommun planerar upphandling av inhyrning av maskiner såsom exempelvis: - borr- & bilningsmaskiner, kompressorer - containrar, toaletter, billift, skylift
Intern identifierare14376
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningHudiksvalls kommun planerar upphandling av inhyrning av maskiner såsom exempelvis: -borr- & bilningsmaskiner, kompressorer -containrar, toaletter, billift, skylift
Intern identifierareHudiksvalls kommun - Hyresmaskiner