Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhousearkitekter detaljplan
Referensnummer: 20/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avses upphandlas för Inhousearkitekter detaljplan Upphandlande myndighet Upphandlande myndigheter är: Falkenbergs kommun, Organisationsnummer: 212000-1231 Upphandlingsförfarande Upphandlingen genomförs som öppen upphandling enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling. Öppen upphandling innebär bland annat att förhandling inte är tillåten. Det är därför viktigt att bästa villkor lämnas i anbudet och att alla krav och villkor enligt detta förfrågningsunderlag följs. Beställaren ersätter ej anbudsgivare för upprättande av anbud.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71222100 Kartläggning av tätortsområden, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen