Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster, högre chefer koncernledning samt chef och nyckelbefattningar
Referensnummer: KS 2020-00460
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar högre chefer koncernledning samt chef och nyckelbefattningar för Växjö kommunkoncern. Framtida avrop under ramavtalets gång kan avse hela rekryteringsprocessen eller delar av den. Kommunkoncernen förbehåller sig rätten att under avtalstiden göra hela eller delar av rekryteringsprocessen i egen regi.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen