138356-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Metalldetektorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Metalldetektorer
Referensnummer: A009.826/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35124000 Metalldetektorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt avseende handhållna metalldetektorer (metallsökare) för sökning av föremål på och under markytan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31642000 Elektronisk detektorapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt avseende handhållna metalldetektorer (metallsökare) för sökning av föremål på och under markytan. Ramavtalet omfattar leverans av Metalldetektor enkel modell, Metalldetektor avancerad modell och Tillbehör (sökspole, hörlur, PinPointer, regnskydd m.m.).