Officiellt namn: Sollentuna kommun Postadress: Turebergs torg 1 Ort: Sollentuna Postnummer: SE-191 86 Land: Sverige Att: Henric Norrbom E-post:henric.norrbom@sollentuna.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Städtjänster AB SOLOM.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sollentuna.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling omfattar städning, golvvård, fönsterputs av ett antal lokaler inom AB SOLOM:s verksamhetsområde i Sollentuna kommun. Upphandlingen är uppdelad i 3 anbudsområden och en leverantör kommer att antas per anbudsområde. Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.