Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputsning Växjö stations- och kommunhus
Referensnummer: KS 2021-00404
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kontrakt avseende fönsterputsning av Växjö stations- och kommunhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar kontrakt avseende fönsterputsning av Växjö stations- och kommunhus, se vidare beskrivning i upphandlingsdokumenten.