Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OSINT-tjänst (Open Source Intelligence)
Referensnummer: 22/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av en tjänst för automatiserad omvärldsbevakning/inhämtning (OSINT-tjänst) syftar till att stödja informationsförsörjning från öppna källor till den operativa verksamheten vid MPF.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48610000 Databassystem, 48614000 Datainsamlingssystem, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data, 72316000 Dataanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen