2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av media asset management (MAM)
Beskrivning: [16:26] Göran Hallsten Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende en färdig produkt som är avsedd för Media Asset Management (MAM), med konfigurationsmöjligheter för bl.a. processer, flöden och metadatastruktur. • Implementation och konfiguration av produkten till ett fullt driftfärdigt skick. • Integration av produkten mot relevanta system. • Konsulttjänster i anknytning till produkten.
Intern identifierare: RS 2023-05298
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48520000 Programvara för multimedia
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (1)