Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sakkunniga till de kommunala revisorerna i Oskarshamns kommun
Referensnummer: U-132-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Oskarshamns kommuns revisorer genomför en upphandling av sakkunniga för granskning av styrelse och nämnder, samt som sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag och stiftelser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen