138478-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Fetter och smörjmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Järnhandelsvaror 2020
Referensnummer: GNU 2019/153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24951000 Fetter och smörjmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose Beställarens behov av ett brett sortiment av handverktyg, elverktyg, svetsverktyg, infästning, redskap och verkstadsutrustning för bl.a. utbildning, drift och underhåll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område Falu kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24951000 Fetter och smörjmedel, 24963000 Rostskyddsmedel, 31640000 Elektriska maskiner och apparater med särfunktion, 42600000 Verktygsmaskiner, 43830000 Maskinverktyg, 44316000 Järnhandelsartiklar, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område Borlänge kommun
Del nr: 2
Område Avesta kommun
Del nr: 3
Område Hedemora kommun (inklusive Hedemora Energi)
Del nr: 4
Område Ludvika kommun (inklusive VBU)
Del nr: 5
Område Säters kommun
Del nr: 6