138550-2021 - ResultatSverige-LIDKÖPING: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
GVS12 - Verksamhetssystem till socialtjänsten
Referensnummer: 2020-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Essunga, Grästorp, Gullspång, Götene, Hjo, Lidköping, Mariestad, Skara, Tibro, Tidaholm, Töreboda och Vara inbjuder att lämna anbud i en gemensam upphandling av ett nytt verksamhetssystem.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast: 2021-02-24 23:59.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48444100 Faktureringssystem, 48463000 Programvara för statistik, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen