138611-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mediebyråtjänster
Referensnummer: 23.3-10136-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens inköpscentral vid Kammarkollegiets upphandling av Mediebyråtjänster är indelad i två (2) anbudsområden:
- Mediestrategi, planering och köp av annonser,
- Annonseringsverktyg.
Se upphandlingsdokument för kravställning, utvärdering, takvolymer m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Mediestrategi, planering och köp av annonser
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsunderlag för beskrivning av upphandlingen, takvolym m.m.
Del nr: Annonseringsverktyg
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning
Se upphandlingsdokumentet.