2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biobränslepannor
Beskrivning: Upphandlingen avser biobränslepannor för fjärrvärmeproduktion. Bränslealternativ är bioolja, fastbränsle, gas. Nyttjandet av pannorna är för fjärrvärmenät både bas- och spetslast.
Intern identifierare: 25/6
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42515000 Fjärrvärmepanna
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000