138738-2019 - ResultatSverige-Luleå: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Complementary equipment for LTU DEPICT lab and Human health and activity lab
Referensnummer: LTU-366-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement is intented for complementary equipment in LTU's two existing laboratories, the DEPICT lab and The Human Health and Activity lab (H2Al). The equipment of interest is withing the following product categories:
— Eye tracking
— EEG
— GSR/EMG
— Consumables to categories mentioned above
— Software, licenses and support
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen