2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av lönesystem
Beskrivning: Säkerhetspolisen är i behov av ett användarvänligt, intuitivt, enkelt och överskådligt lönesystem med de funktioner och processer som är vanligt förekommande inom en myndighet. Lönesystemet ska stödja Säkerhetspolisens löneprocess utifrån ett systems standardfunktionalitet och möjliggöra en utveckling och effektivisering av arbetssätt och processer genom automatiseringar där så är möjligt.
Intern identifierare: 2024-7931
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000