138796-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Förhyrning av satellitförbindelser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Satellite Capacity, Ku-band, 2021
Referensnummer: 21FMV931
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64214100 Förhyrning av satellitförbindelser
II.1.4.
Kort beskrivning
25 MHz rå satellitkapacitet på Ku-band under ett år, med option på förlängning och förändring av bandbredd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
25 MHz rå-satellitkapacitet på på Ku-band.