138820-2020 - ÄndringSverige-VÄNERSBORG: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stent och Ballongkatetrar PCI
Referensnummer: RS2020-00177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser stent och ballongkatetrar för Percutan Coronar Intervention (PCI verksamhet).