138832-2019 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Datautrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksprodukter
Referensnummer: A 18-099 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32580000 Datautrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leveranser av nätverksprodukter till kommunens interna IT-infrastruktur. Behovet omfattar följande områden:
A. switchar, routrar
B. WiFi-enterpriseutrustning
C. videokonferensutrustningar
D. säkerhetsprodukter för nätverk (brandväggar m.m.).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen