13885-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning) – Stålprodukter och byggplåt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStålprodukter och byggplåt
BeskrivningUpphandlingen avser stålprodukter såsom rostfritt stål, stångstål, plåt m.m. samt byggplåt såsom lackerad plåt, takprofiler, vattenavvattning m.m. till Malmö stad. Upphandlingen består av 2 delar. Anbudsgivaren kan lämna anbud på en eller flera delar.
Intern identifierareSN-2023-529
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 14622000 Stål, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22500000 Tryckplåtar, tryckvalsar eller annat tryckmaterial, 44172000 Plåtar (byggindustri), 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del (1)