138854-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Diverse medicinktekniska produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsautomater (LMA)
Referensnummer: UC-2018-131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av läkemedelsautomater för att säkerställa läkemedelshantering på Region Östergötlands /Jönköpings enheter.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att området ska hållas samman.