138859-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Funktionsservice och underhåll av hissar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFunktionsservice och underhåll av hissar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för förebyggande underhåll vid schemalagda besök samt löpande service och avhjälpande underhållsarbeten på samtliga hissar som Kristianstads kommun äger eller brukar.
Intern identifierareTN 2026/212
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFunktionsservice och underhåll av hissar