See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av vårdadministrativt system
Beskrivning: Stockholms läns sjukvårdsområde (SLSO) genomför denna upphandling som omfattar leverans och införandet av vårdadministrativt system för Avancerad Sjukvård i Hemmet (ASIH) inom Stockholms läns sjukvårdsområde (SLSO).
Intern identifierare: SLSO 2025-0611
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän orientering och administrativa villkor
Beskrivning: Ramavtal för tjänsten (it-system) vårdadministrativt system
Intern identifierare: 1795024-2
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Konsulttid kan köpas vid behov.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering och Anbudspriser
Beskrivning: Se upphandlingsdokumentation
Intern identifierare: 1795025-3
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Beskrivning av alternativen: Konsulttid kan köpas
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsvillkor
Beskrivning: Se upphandlingsdokumentationen
Intern identifierare: 1795026-4
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Krav på tjänsten
Intern identifierare: 1795027-5
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Intern identifierare: 1797783-6