2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av callcenter av akut telefoni nätter, helger och röda dagar
Beskrivning: Uppdraget består av bemanning av Trafikverkets akutlina via telefon utanför kontorstid, för mottagande, registrering och hantering av akuta ärenden inom väg, järnväg och färja. Uppdraget består av följande: Arbetsuppgifter omfattar mottagande av samtal, prioritering av ärenden, registrering i Trafikverkets system, informationsgivning samt hänvisning av ej akuta ärenden till dagtid.
Intern identifierare: KOM-419850
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79510000 Telefonsvarartjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45232311 Hjälplinjer för akutsamtal längs vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av callcenter av akut telefoni nätter, helger och röda dagar