138961-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: System för närvaroregistrering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för oplanerad mottagning.
Referensnummer: DU-UPP17-0048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31711310 System för närvaroregistrering
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-stöd för oplanerad mottagning för vårdcentraler i Sörmland.
Aktuell upphandling:
Upphandlingen avser tjänstekontrakt i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen