13899-2020 - PlaneringSverige-Karlskrona: Telekommunikationstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Fasta och mobila telefonitjänster
Referensnummer: 20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med RFI:n är att få mer insikt i operatörernas möjlighet att leverera Region Blekinges komplexa helhetslösning avseende fasta och mobila tjänster för såsom nätkapacitet, påverkansmöjlighet på nätutbyggnad, redundans, robusthet, tjänster, produkter m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64210000 Telefon- och dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende fasta och mobila telefonitjänster enligt bifogat underlag.