Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemlösning mot fastighetsbranschen
Referensnummer: 001-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfte med denna upphandling är att anskaffa en systemlösning mot fastighetsbranschen som ska bidra till effektiv fastighetsförvaltning kopplat till kraven på ökad service till hyresgäster, framtida nybyggnation, ett ökat underhåll och därmed även en effektivare hantering av fastighetsdriften.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 750 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen