139036-2022 - ÄndringSverige-Bjuv: Arkitekttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planarkitekter
Referensnummer: 22/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AUA Allmän Orientering
Detta är en upphandling av ramavtal som avser löpande arkitekttjänster inom området planarkitekter innefattande framtagande och upprättande av detalj-, och översiktsplaner, planogram samt utredningar kopplade till dito. Ramavtalet avser även avrop av närliggande tjänster samt tjänster som normalt är förknippade med huvudobjektet såsom illustrations-, och kommunikationsarbete samordning av andra konsulters arbete, kontakt med myndigheter med mera.
UM avser att ingå ramavtal med minst tre (3) stycken leverantörer, för det fall så många giltiga anbud inkommer.