See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av farligt avfall
Beskrivning: Avser sortering, transport och behandling av farligt avfall från sortergårdar och övriga kommunala verksamheter. Uppdelad i fyra delar för June Avfall & Miljö AB, kommunen, bostadsbolagen och Jönköping Energi.
Intern identifierare: 22/121
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Uppdraget omfattar både farligt avfall från kommunal verksamhet samt farligt avfall från kommunala bolag och sortergårdar (återvinningscentraler).
Intern identifierare: 1765912-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 June Avfall och Miljö AB
Intern identifierare: 1766911-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 Kommun
Intern identifierare: 1766932-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 3 Bostadsbolagen
Intern identifierare: 1766954-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Del 4 Jönköping Energi AB
Intern identifierare: 1767284-4