Uppdrag för antagna anbudsgivare inom detta konsultområde avser bl.a. projektering och gestaltning av utemiljö och landskap med tillhörande utredningar och analyser, ritningsarbete, beskrivningar och kostnadsberäkningar. Uppdraget omfattar vidare framtagande av bygglovshandlingar och upprättande av förfrågningsunderlag samt tillhandahålla kompetens inom yttre VA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71420000 Landskapsarkitektur, 71421000 Trädgårdsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen