Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för grafisk formgivning och produktion
Referensnummer: 2020/00125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska ESF-rådet bjuder in till anbudsgivning avseende grafisk formgivning och produktion. Vi står inför en ny programperiod, 2021-2027. Myndigheten ämnar ta fram en ny grafisk profil för den kommande programperioden. I upphandlingen ingår grafisk formgivning, grafisk produktion, copytjänster och illustrationer (samtliga för såväl tryckta som digitala medier). Detta avser grafisk produktion, dels det som direkt kopplas till den nya grafiska profilen, dels löpande produktion under programperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341200 Managementtjänster avseende reklam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen