139238-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Marknadsundersökningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kollektivtrafikkonsulter
Referensnummer: UPPH2019-0091, 0093-0096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79310000 Marknadsundersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal där kollektivtrafikkonsulter med olika specifika egenskaper ska kunna avropas i omfattning och på villkor enligt denna anbudsinbjudan.
Uppdragen avser kollektivtrafikkonsulter enligt omfattning och krav som anges i kravspecifikationer i bifogade svarsbilagor.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara angiven adress tillhanda senast 28.6.2019 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 79311300 Undersökningsanalys, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen