See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Processövervakningssystem för VA
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att tillhandahålla VA-verksamheten inom ESEM med ett systemstöd för att förenkla informationshämtning och dataanalys. För detta ändamål söks ett användarvänligt web-baserat verktyg med enkel sökfunktion som ger användaren möjlighet analysera data ur olika aspekter och olika tidsperioder, användaren ska kunna jämföra stora mängder av data, göra beräkningar och statistiska bearbetningar. Systemet ska levereras som en On-Prem tjänst och driftas i beställarens regi.
Intern identifierare: UH 24-07
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48517000 IT-programvara, 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Processanalyssystem för VA
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokumentet
Intern identifierare: 1452764
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 1518257