139279-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Foto- och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildbyrå och Byrå för fotografier, illustrationer, animeringar, rådgivning etc.
Referensnummer: SU FV-2.2.2-0279-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79960000 Foto- och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet ämnar att upphandla ramavtal för två delområden.
Delområde 1: Byrå för fotografier, illustrationer, animeringar, rådgivning etc. med inriktning mot forskning och då framför allt inom miljö och hållbar utveckling.
Delområde 2: Bildbyrå med bilddatabas som tillhandahålla bilder för webb, sociala medier, powerpointpresentationer, trycksaker och annan digital och tryckt media.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79822500 Grafisk formgivning, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen