139283-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Diverse reparationer och underhåll
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mekanisk verkstad
Referensnummer: 202203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar i huvudsak mekaniska tillverkning av större plåtenheter, grovsmide och montage. Upphandlingen omfattar både arbete i beställarens anläggningar och i leverantörs verkstad.
Upphandlingen kommer att ske inom teknikområdena licenssvetsning och mekaniska verkstadstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44110000 Konstruktionsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial, 44200000 Konstruktionsprodukter, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44316000 Järnhandelsartiklar, 45262680 Svetsning, 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen