139309-2021 - ÄndringSverige-Falun: Tjänster utförda av vårdpersonal
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdgivare avseende vaccination mot Covid-19
Referensnummer: RD21/01050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av vårdgivare avseende vaccination mot Covid-19, enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.