2. Förfarande
Förfarande
Titel: Portabel röntgen
Beskrivning: VGR:s behov av portabel röntgen, för uppsökande verksamhet utanför radiologin, för diagnostiska undersökningar. Upphandlingen är tänkt att bli ett ramavtal med en leverantör.
Intern identifierare: RS 2025-02900
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000