Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verktyg för innehållshantering 2.7-36752/2020
Referensnummer: 2.7-36752/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att leverantören ska leverera ett system som underlättar arbetet med framtagande av kunskapsdokument. Konceptuellt är det ett system för content management som efterfrågas, där användare får stöd i att arbeta med kunskapsdokument. Upphandlingen omfattar system inklusive leverans, införande, underhåll och support, utbildning, expertstöd samt vidareutveckling i enlighet med upphandlingsdokumentet. Avtalsspärr löper till och med den 22 mars 2021.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 72212000 Programmering av tillämpningsprogram, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget innebär att leverantören ska leverera ett system som underlättar arbetet med framtagande av kunskapsdokument. Konceptuellt är det ett system för content management som efterfrågas, där användare får stöd i att arbeta med kunskapsdokument. Upphandlingen omfattar system inklusive leverans, införande, underhåll och support, utbildning, expertstöd samt vidareutveckling i enlighet med upphandlingsdokumentet.