139347-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lastbilar med flak – Lastbil med kran
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastbil med kran
BeskrivningUpphandlingen omfattar köp och leverans av en (1) ny 3-axlad kranbil med tippflak med en totalvikt ca: 28 ton.
Intern identifierareKLF 2025/122
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34134100 Lastbilar med flak
Ytterligare klassificering (cpv): 34142000 Kranbilar och dumprar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLastbil med kran