Kort beskrivning
Aktuell förhandsannons används som en anbudsinfordran för ett förhandlat förfarande med föregående annonsering. Detta innebär att de aktörer som vill delta i förfarandet ska inkomma med en intresseanmälan till Akademiska Hus Aktiebolag via tendsign senast det datum som anges under avsnitt IV.2.2) i aktuell annons. Ett formulär för aktuell intresseanmälan återfinns på
https://tendsign.com/doc.aspx?ID=121173&B=lXtRoFo3baEA
Den planerade upphandlingen kommer att omfatta följande delområden:
2. Förmögenhetsbrotts- och VD- och styrelseansvarsförsäkring.