13947-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänster
Referensnummer: 2017-08
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av olika byggtjänster. Beställarens leveransställen är belägna i Mörbylånga kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45236000 Markanläggning, 45261210 Takläggningsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning.
Beställaren avser att upphandla följande olika byggtjänster:
Bygg.
Ventilation.
Måleri.
Takarbeten.
Markanläggning.
El.
Kyla.
VS.
Plåtarbeten.
Golvläggning/Mattläggning.
Beställarens leveransställen är belägna i Mörbylånga kommun.
Pris lämnas på den/de tjänster som leverantören lämnar anbud på.