13949-2018 - ResultatSverige-Borås: Redovisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Administrativ och ekonomisk förvaltning
Referensnummer: 2017/IN0046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79211000 Redovisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av administrativ och ekonomisk förvaltning åt AB Toarpshus och AB Sandhultsbostäder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75112000 Administration inom företagsverksamhet, 75123000 Fastighetsförvaltning, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79211000 Redovisning, 79220000 Fiskala tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen