139497-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Taxitransport: Färdtjänst, skolskjuts
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTaxitransport: Färdtjänst, skolskjuts
BeskrivningUppdraget omfattar planering, administration och utförande av taxitransporter avseende färdtjänst, arbetsresor, utbildningsresa/gymnasieresa och skolresor åt Sundsvalls kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120230:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål