139505-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Geotekniska ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Geotekniker
Referensnummer: 17/386
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för konsulttjänster av geotekniska undersökningar.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Geotekniker.
Planerad avtalsstart är 2019-04-01.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköpings- Habo- och Mullsjö kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71335000 Tekniska undersökningar, 71351913 Geologisk undersökning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen